لوگوی وب سایت گل شاخه

سوال دارید؟

09129546296

آدرس ما

تهران ، اندیشه

گل مینیاتوری چیست؟

دسته بندی پروژه ها

تهران - شهرک اندیشه

info@golshakheh.com

۰۹۱۲۹۵۴۶۲۹۶

شنبه تا چهار شنبه 8 تا 18

گل مینیاتوری چیست؟
704
2024-05-30
صادق علیجانی

گل مینیاتوری چیست؟ این بار قصد داریم تا به شما عزیزان گل مینیاتوری را معرفی کنیم.پس با تیم محتوای گل شاخه همراه باشید.گل مینیاتوری یا گل ساناز، گلی است که نظرات متفاوتی درباره ی آن بیان شده است. یک عده معتقدند که این گل یک گونه ی طبیعی است و از اول در طبیعت بوده است و گیاهی چند ساله از خانواده Rosaceae ،بومی نیمکره ی شمالی و جنوب غربی چین است که به همین خاطر به رز چینی نیز مشهور است و عمدتا در مناطق معتدل پرورش داده می شود. اما یکسری می گویند که این گل ساخته ی دست بشر است و در کل هم این گل دست خوش تغییرات به وسیله ی بشر شده است.

 

    خلاصه ای از مقاله گل مینیاتوری چیست:

به گل هایی که از نظر ظاهری کوچکتر از گل های معمولی می باشند مینیاتوری گفته می شود. برای مثال گل رز مینیاتوری همان گل رز معمولی است با سایز کوچکتر که دارای همان تنوع رنگی و جذابیت نیز می باشد و نکته ی قابل توجه دربارهی گل رز مینیاتوری این است که از مقامت بالاتری نسبت به گل رز معمولی برخوردار است.

 

گل رز مینیاتوری رنگ های مختلفی دارد که هر کدام معانی خاص خود را دارد:

اما یکی از مهم ترین سوالات قبل از اینکه بدانیم گل مینیاتوری چیست ، بهتر است با رنگ های آن آشنا شویم.

 • گل رز مینیاتوری قرمز نماد عشق و دوست داشتن است.
 • گل رز مینیاتوری صورتی نماد تشکر و قدردانی است.
 • گل رز مینیاتوری نارنجی نماد شور و هیجان است.
 • گل رز مینیاتوری زرد نماد دوستی است.
 • گل رز مینیاتوری سفید نماد خلوص و پاک بودن است.

 

جالب است که بدانید در این مقاله گل مینیاتوری چیست گفته خواهد شد که این گل در دین مسیحیت معانی دیگری دارد. به این صورت که این گل به معنی دینداری و زندگی جاودان است. نمادی از خیر و شر است به این صورت که که گلبرگ های لطیف آن به معنی خیر و تیغ های آن به معنی شر است. و حتی شاعران از این خصلت برای پارادوکس در شعرها ایهام می گیرند. در یونان باستان این گل به معنی محرمانه بودن است به طوریکه اگر حرفی در زیر این گل زده می شد باید محرمانه باقی می ماند.

 

انواع رز مینیاتوری

 1. رز مینیاتوری رونده (Jeanne Lajoie): این نوع به صورت ایستاده است و رشد عمودی دارد که با شکوفه های بزرگ و زیبا مشخص می شود و ارتفاع آنها ممکن است از 2 تا 5 متر باشد.
 2. رز مینیاتوری آبشاری با تریلر (Sequoia Gold): این گل با شکوفه های زرد و معطر مشخص می شود. و در تمام فصول گل می دهد و در سبدها یا روی دیوار ها بسیار زیباست .
 3. رز مینیاتوری میکرو مینی : کوچکترین نوع رز مینیاتوریست که با شکوفه های نارنجی پر رنگ مشخص می شود و قد این گل 15 تا 30 سانتی متر است . که این نوع خود دو زیر شاخه دارد:
 4. رز مینیاتوری Chasin Rainbows : از رزهای میکرواست که با گل های زرد رنگ و لبه های قرمز رنگ جذابیت دارد.
 5. رز مینیاتوری Green Ice : این گل نیز به صورت میکرو رشد میکند و با شکوفه های غیر معمول و تغییر رنگ از زرد به سفید و سپس به سبز روشن متمایل است .

 

شرایط نگهداری گل مینیاتوری چیست؟

 1. نور کافی : با دانستن این که گل مینیاتوری چیست باید توجه کنید که این گل باید هر روز 6 ساعت در مقابل نور باشد.
 2. دمای مناسب : دمای مناسب برای این گل 22 درجه سانتی گراد می باشد . این گل به گرمای شدید و یا سرمای شدید علاقه ای ندارد و این موضوع باعث کاهش گل دهی آن می شود .
 3. خاک مناسب : خاک مورد علاقه این گل شنی ، رسی ، لومی و یا خاکی که کمی رسی باشد، است.
 4. رطوبت کافی : برای این کار میتوان با اسپری کردن آب یا گذاشتن اسفنج مرطوب در گلدان یا بخار سرد رطوبت را فراهم نمود .
 5. هرس کردن : باید هر سال ساقه های قدیمی را هرس نمود یا گلبرگ های پژمرده را نیز هرس کرد. بهترین زمان برای هرس کردن رز مینیاتوری در اواخر زمستان یا اوایل بهار است.
 6. کود دهی : گل مینیاتور مانند سایر گیاهان نیازمند مواد مغذی است که این مواد مغذی را می تواند از کود دریافت کند .

این گل زیبا را هم می توان در گلدان کاشت هم در طبیعت. چنانچه در گلدان بکاریم باید گلدان عمقی به اندازه 15 تا 20 سانتیمتر داشته باشد. و هر دو سال باید گلدان را تعویض نمود.

گل مینیاتوری چیست؟

آفات و بیماری های گل رز مینیاتوری

حال که دانستید گل مینیاتوری چیست گل رز مینیاتوری  همانند گل رز معمولی در معرض مشکلاتی از قبیل لکه سیاه و بیماری قارچی است. کپک پودری هم می تواند مساله مشکل سازی باشد. امشکل گردش هوا را با کاشت هر بوته با فاصله چند سانتیمتر از بوته دیگر حل کنید. چنانچه حشرات را در میان این گل ها دیدید حتما با حشره کش آن ها را از بین ببرید و قسمت های آسیب دیده را از آن جدا کنید. گاهی اوقات این گل ها ممکن است خشک شود که علت آن کنه تارتن می باشد.

این حشره با تغذیه از شیره گیاهی برگ ها را خشک می کند و در پشت برگ ها پوششی مانند تار عنکبوت ایجاد می کند. این کنه در شرایطی که هوا سرد و خشک باشد رشد می کند که برای پیشگیری از به وجود آمدن این کنه بهتر است رطوبت و آبرسانی به گیاه به صورت مرتب انجام شود. در صورت بودن کنه اگر تعداد آنها کم باشد می توان با دستمال برگ ها را پاک کرد در غیر این صورت بهتر است از سم های حشره کش استفاده کرد.

 

کلام آخر

این گل به دلیل زیبایی و بوی فوق العاده ای که دارد در قرارهای دوستی و عاشقانه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. حال که متوجه شدید گل مینیاتوری چیست ، شما میتوانید جهت خرید گل رز مینیاتوری و استعلام قیمت و مشاوره با شماره تماس موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *