لوگوی وب سایت گل شاخه

سوال دارید؟

09129546296

آدرس ما

تهران ، اندیشه

بنر صفحه گل رز مینیاتوری

گل رز مینیاتوری یا همان ساناز چیست ؟ + فروش با قیمت ارزان

گل رز مینیاتوری همان رز ساده است اما تفاوت آنها در کوچک تر بودن سایز گل مینیاتوری و ظریف تر بودن آن است. این رز بدلیل معطر بودن و زیبایی که دارد بیشتر در روز های ولنتاین و تولد ها استفاده می شود. ظاهر گول زننده رز مینیاتوری باعث شده است که خریداران به این فکر کنند که مقاومت کمتری نسبت به بقیه دارد و این استدلال کاملا غلط است ، و رز مینیاتوری با توجه به سایز و ظاهر کوچکش نسبت به رز معمولی مقاوم تر است و در زمستان مقاومت بیشتری نشان می دهد. این نوع از رز در سال چندین بار شکوفه می زند و بهتر است در باغچه ها استفاده شود ولی در گلدان ها هم ظاهر خوبی از خود نشان می دهد. تشخیص انواع این رز کار راحتی نیست ، چون گلخانه داران از قرن هفدهم به بعد در حال تغییر و پیوند زدن این رز بودند.

 

شماره تماس جهت خرید و فروش گل رز هلندی با قیمت فوق العاده مناسب : 09129546296

 

تاریخچه گل رز مینیاتوری

این نوع از رز هنوز نظر قاطعی برای تاریخچه اش پیدا نشده است و هر شخص نظری راجب تاریخچه این نوع رز می دهد. تعدادی می گویند که این رز در زمان قدیم در طبیعت یافت شده است. بیشترین تعداد از این رزهای مینیاتوری از پیوند و دستکاری ژنتیکی بدست می آیند.

سمی بودن یا نبودن گل رز مینیاتوری

طبق گفته های اکثر گیاه شناسان معروف و بزرگ گل رز مینیاتوری به هیچ عنوان سمی نیست و اینکه هیچ ضرری برای افراد خانه و حیوانات خانگی ندارد. پس شما با خیال راحت می توانید از این نوع رز خریداری در دیزاین خانه خود استفاده کنید.

 

نگهداری و استفاده رز مینیاتوری 

این نوع گل همچون گل رز هلندی بیشتر در روز های عاشقانه و روز ولنتاین به فروش می رود. پیشنهاد ما به شما این است که به جای خرید رز معمولی که بعد از چند روز خشک می شود بهتر است از گل رز مینیاتوری استفاده کنید که مقاومت بیشتری دارد و شرایط نگهداری و استفاده بهتر از آن اینگونه است که باید در فضای باز و زیر نور خورشید استفاده شود و از هوای تازه تنفس استفاده کند تا اینکه در فضای بسته باشد و خیلی زود پژمرده شود.

 

کاشت رز مینیاتوری

اگر که می خواهید گل رز مینیاتوری را در باغچه یا در دیزاین بیرونی خانه خود بکارید بهتر است جایی کاشت شود که از نور آفتاب استفاده کند تا بتواند گل دهد اما اگر در جایی باشد که از نور آفتاب استفاده نکند امکان گل ندادن و از بین رفتن گیاه زیاد است. آبیاری زیاد یا کم باعث پژمرده شدن یا خشک شدن این رز می شود پس به اندازه کافی به آن آب دهید و هر از گاهی برگ ها ی پژمرده آن را جدا کنید تا باعث تقویت رز شما شود.یادتان باشد که اگر هدف تان پرروش و کشات گل در باغچه می باشد ، میتوانید از انواع گل رز ایرانی هم استفاده کنید چرا که این نوع گل ها بیشتر در باغچه رشد خواهند کرد.

کاشت گل رز مینیاتوری

مواردی که از رز مینیاتوری استفاده می شود

رز به دلیل معطر بودن و بوی شیرین و دلنشینی که دارد در صنایع عطر سازی و تولید لوازم آرایش استفاده می شود که یکی از جاهایی که گلخانه داران رز های خود را بفروش می رسانند به شرکت های تولید عطر یا لوازم آرایش است. علاوه بر صنعت آرایشی و عطر سازی از گل و میوه این گیاه در طب سنتی چینی استفاده می شود که برای درمان تورم نیروئید استفاده می شود.

 

آموزش تکثیر گل رز مینیاتوری

برای قلمه گیری از رز مینیاتوری ابتدا باید شاخه ای از گل رز مینیاتوری که حدود 2 سانتی متر از ساقه در بالا و پایین گره باشد را بردارید.

بهترین زمان برای قلمه گیری از این نوع بعد از اولین سرمایی است که باعث شده است برگ های این گل کنده شده باشند است. که در مناطق سردسیر اواخر زمستان و اوایل بهار است و در مناطقی که گرم سیر است از بهمن تا فرودین ماه می باشد. پس گیاه مورد نظر تا اواخر بهار ریشه می دهد و شما میتوانید در اوایل پاییز در مکانی که قصد کاشت دارید بکارید. فاصله ی هر حفره باید حداقل 30 سانتی متر است که باعث می شود ریشه ها به هم گره نخورند.

برای هرس کردن این نوع رز شما میتوانید در اواخرزمستان یا اوایل بهار اقدام کنید و در حین رشد گیاه به کندن گل های پژمرده بپردازید تا باعث تقویت شده گل شود و بجای انرژی گذاشتن برای تولید بذر و دانه صرف تولید گل های جدید شود.

 

نیاز های رز مینیاتوری

گل رز مینیاتوری بر خلاف بعضی از انواع رز و گیاهان علاقه زیادی به نور آفتاب دارد و دوست دار جای خنک است که این عامل ها باعث پرورش گل های رز با کیفیت می شود. این رز نیاز به شش ساعت نور آفتاب دارد و خاک مورد نظر برای پرورش این رز خاک  شنی رسی، لومی و یا خاکی است که کمی رسی باشد.

 

گل دهی رز مینیاتوری

این نوع از گل رز در طول عمر خود کلا 2 یا 3 بار گل می دهد و بعد از آن فقط ساقه و برگ آن هر ساله تجدید می شوند ، پس اگر دنبال گیاهی هستید که سالهای زیادی برای شما گل بدهند رز مینیاتوری گزینه مناسبی برای شما نیست.

تنوع رنگی رز مینیاتوری

گل رز مینیاتوری در رنگ های سفید ، نارنجی ، گلبهی ، قرمز در فصل بهار و تابستان قابل عرضه می باشد.

آموزش کاشت رز مینیاتوری

اگر برای روز هایی مانند روز ولنتاین یا روز مادر دنبال گلی با ماندگاری بالا و بویی خوشبو هستید ما به شما رز مینیاتوری را معرفی می کنیم. اگر که اقدام به خرید این مدل از رز کردید حتما به صورت گلدانی خریداری کنید ولی اگر به صورت بوته ی گیاه خریداری کردید در ادامه مطلب آموزش کاشت آن را در گلدان یاد می گیرید.

اولین نکته برای کاشت این گل رز مینیاتوری در گلدان خریداری گلدان مناسب است که حداقل ارتفاع 20 سانتی متری داشته باشد بخرید و اگر در ته گلدان سوراخ وجور داشت که بکارید اگر که نه اول از همه تعدادی سوراخ در ته گلدان ایجاد کنید و بعد بوته ی گیاه خود را بکارید. بعد از انجام مراحل قبلی ، رز را بردارید و ریشه هایی که به هم گره خورده اند را باز کنید و بعد اقدام به کاشت کنید. بعد از آن گل را درون گلدان بگذارید و مخلوطی از خاک گلدان که میتوانید از گل فروشی ها تهیه کنید درون گلدان بریزید و با دستانتان کمی آن را فشار دهید و کار کاشت گل شما به خوبی انجام شده است.

 

خرید و فروش گل رز مینیاتوری عمده با قیمت ارزان و ارسال سریع

اگر قصد دارید گل رز مینیاتوری را با قیمت ارزان در ایران بخرید کنید و یا حتی به فکر صادرات گل به خارج از کشور هستید ، میتوانید با شماره تماس 09129546296 با ما در ارتباط باشید.