لوگوی وب سایت گل شاخه

سوال دارید؟

09129546296

آدرس ما

تهران ، اندیشه

معرفی گل شاخ گوزنی + روش نگهداری آن

دسته بندی پروژه ها

تهران - شهرک اندیشه

info@golshakheh.com

۰۹۱۲۹۵۴۶۲۹۶

شنبه تا چهار شنبه 8 تا 18

معرفی گل شاخ گوزنی + روش نگهداری آن
661
2023-09-18
صادق علیجانی

معرفی گل شاخ گوزنی : سایت گل شاخه امروز سعی دارد که راجب گل شاخ گوزنی صحبت کند و تمامی توضیحات راجب آن را برای شما قرار دهد. اگر که دنبال گل های خاص برای دیزایین خانه هایتان هستید حتما پیشنهاد می شود که  گل شاخ گوزنی را خریداری کنید و تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا با روش نگهداری و مراقبت از آن آشنا شوید.

 

 

گل شاخ گوزنی چیست؟

در اولین بخش معرفی گل شاخ گوزنی باید بگوییم که گل شاخ گوزنی یک گل بسیار زیبا و خاص از خانواده سرخس ها است ، علت نامگذاری این گل به این اسم شکل برگ های آن است که شباهت زیادی به شاخ گوزن های نر دارد. گل های سرخس 18 گونه متفاوت دارد که شاخ گوزنی یکی از آن 18 گونه است. رنگ برگ های این گل سبز تیره است ، این گل بسیار زیبا در نواحی جنگلی استرالیا رشد می کند و به صورت انبوهی در انجا موجود است. در گذشته این گونه از گل سرخس یعنی همان شاخ گوزنی کمیاب بوده است اما با گذشت زمان با در مناطقی از آسیا تعدادی از آن دیده شد و با تکثیر و رشد آن در قاره آسیا هم شروع به رشد کرد.ph خاک برای گل شاخ گوزنی باید مقداری اسیدی باشد و اگر خاکی که برای این گونه از سرخس استفاده می کند اگر اسیدی نباشد ممکن است باعث خشک شدن گل شما شود. پس حتما در خرید خاک حواستان باشد ، خاکی که می خواهید خریداری کنید مقداری اسیدی باشد. طول برگ های گل شاخ گوزنی به حدود 90 سانتی متر می رسد و برگ های آن مقداری افتاده هستند. بهتر است بدانید که گل شاخ گوزنی هیچ گونه گلدهی ندارد و تنها به صورت برگ رشد می کند.

 

شرایط نگهداری از گل شاخ گوزنی

یکی دیگر از نکاتی که در بخش معرفی گل شاخ گوزنی باید بدانید ، شرایط نگهداری از آنها می باشد.قبل از اینکه به سراغ شرایط نگهداری و مراقبت گل شاخ گوزنی برویم بهتر است بدانید که این گل به هیچ عنوان سمی نمی باشد اما بهتر است که اگر حیوان خانگی و یا کودکی در خانه دارید دور از دسترس آنها قرار دهید و پیشنهاد می شود که از گلدان های سقفی و یا دیواری استفاده کنید که هم زیبایی این گل را چند برابر کند و هم دور از دسترس اطفال و حیوانات خانگی باشد. اما در ادامه این بخش می توانید شرایط نگهداری و مراقبت های این گل را مطالعه کنید.

کاور مقاله گل شاخ گوزنی

نور مورد نیاز گل شاخ گوزنی:

حال که متوجه شدیم گل شاخ گوزنی کدام است بهتر است کمی درمورد نور آنها صحبت کنیم.واجب است بدانید که نور مستقیم آفتاب باعث سوخته شدن برگ های گل شاخ گوزنی می شود و باید از نور فیلتر شده برای نوردهی به این گل استفاده کنید مثل رد شدن نور از یک پرده می تواند بهترین گزینه برای این گل باشد تا بتواند رشد کند ، این گل نیاز به 6 الی 8 ساعت نوردهی دارد تا به رشد اده آل خودش برسد. گل شاخ گوزنی مانند گل رز ایرانی و گل رز هلندی به نور آفتاب علاقه دارد اما نور زیاد باعث سوخته شدن آن می شود.

 

آبیاری گل شاخ گوزنی:

آبیاری یکی دیگر از نکاتی است که در معرفی گل شاخ گوزنی باید بدانید.قبل از هرچیزی باید بدانید که ابتدا باید گلدان شما خوب زهکشی شود و اگر زهکشی مناسب نشود ممکن است در روند رشد گل شاخ گوزنی شما مشکلاتی ایجاد شود. و در بحث آبیاری این گل باید همیشه گلدان مرطوب باشد و هیچ وقت نباید گلدانی که گل شاخ گوزنی شما در آن است خشک شود. لازم است بدانید که آبیاری زیاد به این گل باعث پژمرده شدن آن می شود. نکته دیگری که راجب آبیاریه این گل وجود دارد این است که اگر تا عمق 2 الی 3 سانتی متری این گل مرطوب بود و خشک نشده بود نیازی به آبیاری نیست اما اگر خشک بود شما می توانید به گلتان آب دهید.

 

دمای مناسب برای این گیاه:

این گل به طرز عجیبی می توانید در دماهای مختلف زندگی کند و دچار ایجاد مشکلی در آن نشود و حتی گونه های بالغ آن می توانند که در یخبندان های بسیار سرد هم جان سالم ببرند اما بیشتر علاقه به گرما و رطوب دارد زیرا محل اولیه رشد آنها نواحیه جنگلی استرالیا است و هوای آنجا مرطوب و نسبتا گرم و شرجی است ، دمای حدودا 18 الی 22 سانتی گراد برای نگهداری آنها بسیار خوب است و باعث رشد خوب آن ها می شود و اگر که دما از 22 درجه سانتی گراد بیشتر شد پیشنهاد می شود که آبیاری را بیشتر کنید.

 

نحوه هرس گل شاخ گوزنی

این گیاه به دلیل اینکه گلدهی ندارد و تنها برگ ها هستند که رشد می کنند تنها زیباییش به برگ هایش است و هرچه بیشتر باشد زیباتر است. اما وجود زیاد برگ ها و تماس آنها با یکدیگر باعث قهوه ای شدن دور برگ ها می شود که نمای زشتی به گل شما می دهد. پس باید با زیاد شدن برگ ها و مخصوصا برگ های مرکزی این نوع سرخس آن هارا هرس کنید تا هم باعث ایجاد بیماری های قارچی نشود و هم از قهوه ای شدن برگ ها جلوگیری کند. برای هرس این گل شما دو روش پیش رو دارید ، اولی این است که به صورت بوته ای گیاه را هرس کنید و با پر پشت شدن بوته تکه از آن را جدا کنید و در گلدان دیگر بکارید که شما با این کار یک تیر و دو نشان می زنید. و یا می توانید از برگ هایی که بزرگ شده اند مقداری کوتاه کنید.

 

کلام آخر

در مقاله بالا سایت گل شاخه راجب گل شیک و بسیار زیبای شاخ گوزنی صحبت کرد و برای شما توضیحاتی راجب خود گل ، شرایط نگهداری و مراقبت و نحوه هرس کردن قرار داد تا با استفاده از این مقاله از پژمرده شدن و یا خراب شدن گل شاخ گوزنی تان جلوگیری کنید. چنانچه بازی سوالی راجب این گل برایتان پیش آمد و یا جوابش را در مقاله بالا پیدا نکردید می توانید در بخش نظرات کاربران با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت ما به شما پاسخ دهیم.هم چنین میتوانید مقاله ی فرق گل سرخ با گل محمدی را هم نیز مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *