لوگوی وب سایت گل شاخه

سوال دارید؟

09129546296

آدرس ما

تهران ، اندیشه

آبیاری گیاهان آپارتمانی

دسته بندی پروژه ها

تهران - شهرک اندیشه

info@golshakheh.com

۰۹۱۲۹۵۴۶۲۹۶

شنبه تا چهار شنبه 8 تا 18

آبیاری گیاهان آپارتمانی
198
2023-12-03
فاطمه ظفری

آبیاری گیاهان آپارتمانی: ما در این مقاله از سایت گل شاخه میخواهیم آموزش هایی درباره ی آبیاری گیاهان آپارتمانی را به شما عزیزان بدهیم تا اگر شما شرایط نگهداری از گل های زینتی مانند گل رز ایرانی، گل رز هلندی و… را ندارید ولی به گیاهان آپارتمانی علاقمند هستید با آبیاری به موقع و صحیح از گیاهان خود محافظت کنید. خوب می دانیم که آبیاری گیاهان آپارتمانی یک امر حیاطی می باشد زیرا از این طریق ما نیاز های گیاهان خود را برطرف کرده و به رشد آن کمک خواهیم کرد اما باید بدانید که تمامی گل و گیاه ها مانند یک دیگر نیستند و به مقدار یکسانی آب نیاز ندارند برای این که گیاهان خود را بهتر بشناسید و اطلاعاتی از میزان آب مورد نیاز آن ها مطلع شوید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

آبیاری گیاهان آپارتمانی

بهترین زمان برای آبیاری گیاهان آپارتمانی

با توجه به تجربه آبیاری گیاهان آپارتمانی در صبح زود بهترین زمان می باشد زیرا آب به درون خاک نفوذ می کند البته آبیاری در عصر هم زمان خوبی می باشد اما باید توجه کنید که آب را بر روی گلبرگ های گیاه خود نریزید تا گیاه شما دچار قارچ یا بیماری های مختلف نشود. البته باید توجه کنید که گیاه شما به چه مقدار آبیاری نیاز دارد زیرا برخی از گیاهان در خاک های مرطوب و برخی در خاک های خشک رشد می کنند برای مثال گیاه کاکتوس به آب خیلی کمی نیاز دارد و خاک آن نیز باید خشک باشد به همین منظور به آبیاری کمی نیازمند است.

مورد بعدی که در آبیاری گیاهان آپارتمانی تاثیر گذار است فصل ها می باشد زیرا در فصل های سرد سال مانند زمستان گیاهان به دلیل شرایط آب و هوایی به آبیاری کمتری نیاز دارند و برعکس در فصل های گرم که نور خورشید مستقیم می تابد و هوا گرم است گیاهان به آبیاری بیشتری نیاز دارند زیرا آب که در گلدان می ریزید به دلیل گرما تبخیر خواهد شد. یکی از بهترین رش های تشخیص زمان آبیاری گیاهان این است که شما خاک گلدان گیاه را بررسی کنید زمانی که با خشکی مواجه شدید خواهید فهمید که گیاه شما به آبیاری نیازدارد.

 

بهترین زمان برای آبیاری گیاهان آپارتمانی

پیشنهاد ما: اسامی گل های آپارتمانی

نکاتی درباره ی آبیاری گیاهان آپارتمانی

  • یادتان باشد همیشه بعد از این که گلدان گیاه خود را عوض کردید به آن آب بدهید.
  • مراقب باشید که به گیاهان در گلدان های بزرگتر بیشتر آب بدهید زیرا به آب بیشتری نیاز دارند و زودتر خشک خواهند شد.
  • مراقب آبیاری گیاهان آپارتمانی که در زیر نور خورشید قرار دارند باشید زیرا این گیاهان به آب بیشتری نیازمند هستند.
  • گیاهانی که در هوای مرطوب و سایه قرار دارند به آب کمتری نیاز دارند و نباید زیاد به آن ها آب بدهید.

 

نکاتی درباره ی آبیاری گیاهان آپارتمانی

 

تعداد دفعات آبیاری گیاهان

  • گیاهان به اصطلاح گوشتی و آبدار به آبیاری کمتری نیاز دارند و برخی از این گیاهان به یک 3 بار آبیاری در هفته نیازمند هستند.
  • گیاهانی که دارای سن بیشتر هستند به آبیاری کمتری نیاز دارند برخلاف گیاهانی که تازه کاشته شده یا گلدان آن ها تعویض شده است.
  • در فصل های گرم سال گیاهانی که در منزل نیستند و در بالکن یا حیاط و.. قرار دارند به آبیاری بیشتری ( 2 بار در روز ) نیازمند هستند.
  • گیاهانی مانند کاکتوس به آبیاری کمتری مثلا یک بار در هفته نیازمند هستند و آب زیاد باعث پوسیدگی می شود.

 

تعداد دفعات آبیاری گیاهان

کلام آخر

ما در این مقاله از سایت گل شاخه سعی کردیم آبیاری گیاهان آپارتمانی را به صورت کامل به شما توضیح دهیم و همچنین تعداد دفعاتی که یک گیاه به آب نیاز دارد را برایتان مشخص کنیم شما با شناختی که از گیاه خود دارید و با توجه به شرایط آب و هوایی میتوانید به گیاهان خود آب بدهید و باعث رشد زیبایی آن ها بشوید امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *