لوگوی وب سایت گل شاخه

سوال دارید؟

09129546296

آدرس ما

تهران ، اندیشه

روش تکثیر گل محمدی

دسته بندی پروژه ها

تهران - شهرک اندیشه

info@golshakheh.com

۰۹۱۲۹۵۴۶۲۹۶

شنبه تا چهار شنبه 8 تا 18

روش تکثیر گل محمدی
568
2023-08-29
صادق علیجانی

در این مقاله سایت گل شاخه سعی دارد که روش تکثیر گل محمدی را برای شما همراهان عزیز توضیح دهد اما قبل از توضیح روش تکثیر گل محمدی قصد دارد به معرفی گل محمدی بپردازد. پس تا آخر این مقاله با همراه باشید و چنانچه سوالی درباره روش تکثیر گل محمدی بعد از مطالعه داشتید می توانید در بخش نظرات کاربران با ما در میان بگذارید.

کاور مقاله روش تکثیر گل محمدی

معرفی گل محمدی

گل محمدی از دسته گل های رز است که بیشتر شما با این گل آشنایی دارید. از این گل استفاده های زیادی می شود از جمله استفاده در لوازم آرایشی ، عطر ها ، و مهم تر از همه آن ها در ساخت گلاب استفاده می شود. اما تنها در این موارد از گل محمدی استفاده نمی شود بلکه برخی از افراد هستند که از گل محمدی در چایی هایشان برای عطر و طعم بهتری استفاده می کنند همچنین بعضی از شرکت ها با استفاده از گل محمدی مربا تهیه کرده اند. این گل تاریخچه بسیار قدیمی دارد و از گذشته های بسیار دور از این گل استفاده می کردند.اگر که شماهم گلخانه دار و یا کشاورز هستید و دنبال یک نوع گل پر سود و خوب برای کاشت هستید پیشنهاد می شود که از گل محمدی استفاده کنید به این دلیل که استفاده از گل محمدی زیاد است و راحت می توانید بعد از برداشت محصولتان آن را بفروش برسانید اما نکاتی در روش تکثیر گل محمدی وجود دارد که در ادامه مقاله به آن می پردازیم.

 

روش تکثیر گل محمدی

گل محمدی روش های تکثیر بسیاری دارد که ما در مقاله قصد داریم سه تا از آن ها را برای شما معرفی کنیم و توضیحاتی راجب آن به شما بدهیم. سه تا از مهم ترین روش های تکثیر گل محمدی کاشت بذر ، قلمه زدن گل محمدی و خواباندن ساقه گل محمدی در خاک است که در ادامه به توضیح هر کدام از آن ها می پردازیم.

کاشت بذر: در این روش شما ابتدا بذر گل محمدی را خریداری می کنید و سپس در محلی که می خواهید در آنجا گل محمدی پرورش دهید می کارید که از ساده ترین روش تکثیر و کاشت گل محمدی است. جالب است بدانید که گل های محمدی خودرو از طریق روش کاشت بذر تکثیر می شوند.

قلمه زدن: بعد از روش کاشت بذر برای تکثیر گل محمدی ساده ترین روش قلمه زدن است که برای این کار چندتا نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید. اولین نکته این است که شما باید از گیاه مادری که میخواهید قلمه بزنید باید سالم باشد تا بتواند به راحتی ریشه بزند و مشکلی پیش نیاید. دومین نکته این است که هنگام قلمه زنی از چاقوی تمیز استفاده کنید که قلمه شما میکروب نگیرد. و آخرین نکته این است که بعد از ریشه زدن قلمه در گلدانی قرار دهید که توانایی تحمل و رشد ریشه را داشته باشد و هنگام رشد ریشه گلدان آنتخابی شما جلوی آن را نگیرد.

خواباندن ساقه گل محمدی در خاک: یکی دیگر از روش تکثیر گل محمدی خواباندن شاخه گل در خاک است. در این روش باید ابتدا تعدادی از شاخه های گل محمدی را جدا کنید که اگر نرم باشند بهتر است و سپس آنها را خم کنید و درون خاک قرار دهد و روی آنهارا با خاک پوشش دهید و بعد از مدت کوتاهی ساقه ها ریشه می دهند و آماده کاشت در گلدان هایتان می شوند.

 

کلام آخر

در مقاله بالا سایت گل شاخه به معرفی روش تکثیر گل محمدی پرداخت و سه تا از مهم ترین روش هایش را برای شما توضیح داد. اگر که می خواهید بیشتر راجب گل ها و یا فرق گل سرخ با گل محمدی بدانید می توانید در صفحه اصلی سایت گل شاخه پایین صفحه تعدادی مقاله راجب گل ها گررفته اند که می توانید شما علاقه مندان مطالعه و استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *