لوگوی وب سایت گل شاخه

سوال دارید؟

09129546296

آدرس ما

تهران ، اندیشه

تفاوت گل رز و لاله چیست؟

دسته بندی پروژه ها

تهران - شهرک اندیشه

info@golshakheh.com

۰۹۱۲۹۵۴۶۲۹۶

شنبه تا چهار شنبه 8 تا 18

تفاوت گل رز و لاله چیست؟
656
2024-04-06
صادق علیجانی

تفاوت گل رز و لاله چیست؟ کدام یک بهتر است؟ گل رز و لاله از محبوب ترین و پر استفاده ترین گل های حال حاضر جهان است که در باغچه خانه رشد می کنند و فروش نسبتا خوبی نسبت به بقیه گل ها دارد. اگر تازه کار باغبانی و کشاورزی را شروع کرده اید برایتان سوال پیش می آید که کدام بهتر است و تفاوت آنها چیست؟ در این مقاله از وب سایت گل شاخه شما تمامی اطلاعاتی که برای شروع نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید از میان این دو گل محبوب بهترین را انتخاب و اقدام به کاشت آن کنید.

 

    خلاصه ای از تمام این مقاله :

تفاوت گل رز و لاله را در فرهنگ ما میتوانید در نماد آن ها که گل لاله نماد شهدا و گل رز نماد عشق می باشد محسوب کنید همچنین از دیگر تفاوت های این دو گل در نوع ریشه و رشد آن ها می باشد و جالب است بدانید که فصل گل دهی آن ها نیز متفاوت است به گونه ای که گل رز در تمام فصل ها و گل لاله فقط در فصل بهار برداشت می شود.

از دیگر تفاوت های گل رز و گل لاله شکل ظاهریشان می باشد که گل لاله به صورت تگ گل و گل رز به صورت بوته ای نیز کشت می شود.

 

تفاوت گل رز و لاله

یکی از اصلی ترین تفاوت گل رز و لاله در این است که گل رز بر روی یک بوته خاردار رشد می کند و سالانه از بین می روند و دارای برگ های ریز است در صورتی که گل لاله از پیاز هایی تولید می شودند که هر سال از بین می روند ، پس یک پیاز گل لاله تنها یکبار در سال گل می دهد در صورتی که گل رز در طول عمرش چندین بار گل می دهد.

مزیت اصلی رشد گل لاله این است که در اوایل تا اواسط فصل بهار گل تولید می کنند اما به سرعت پژمرده می شوند. از طرف دیگر گل رز تا اواخر بهار و حتی تابستان طول می کشد تا تعداد زیادی شکوفه دهد. اما استفاده های زیادی می توان از شکوفه های گل رز کرد از جمله گل های شاخه بریده که میتوانید در خانه هایتان استفاده کنید. گل های شاخه بریده نمای زیبایی به خانه هایتان میدهد. یکی از تفاوت گل رز و لاله که قابل توجه هست در این است که گل رز معطر است و بوی شیرین به دل نشینی دارد اما در حالی که گل لاله بویی ندارد و فقط به عنوان گل زینتی استفاده می شود.شاید از محبوب ترین انواع گل رز میتوان به گل رز هلندی ، گل رز ایرانی و گل رز مینیاتوری اشاره کرد.

تفاوت گل رز و لاله

همه چیز راجب گل لاله

همانطور که در بالا گفتیم گل لاله با کاشت یک پیاز در باغچه تولید می شود. مزیت آن نسبت به گل رز این است که این گل نیاز به مراقبت خاصی ندارد و برای رشد آن نیاز به فعالیت های خاصی نیست و میتوان آنها را به حال خود در حین رشد رها کرد به شرطی که محل رشد آب و هوای مناسبی برای رشد گل داشته باشد. این گل ها به سرما عادت دارند و باید زمستان های نسبتا سردی داشته باشند. این اقدام به این دلیل است که پیاز های لاله برای گلدهی بهتر به دوره ای از سرما نیاز دارند. البته اگر در مکانی گرمسیر زندگی می کنید میتوانید به کاشت گل رز اقدام کنید اما به کارها و مراقبت های بیشتری نیاز دارید. یکی دیگر از تفاوت گل رز و لاله در این است که شرایط آنها متفاوت است برای مثال گل لاله به سرما علاقه دارد و در سرما رشد می کند اما گل رز به سرما واکنش نشان می دهد و پژمرده می شود.

 

همه چیز راجب گل رز

انواع زیادی از لحاظ نوع و رنگ برای گل رز وجود دارد اما یکی دیگر از تفاوت گل رز و لاله این است که بر خلاف گل رز گل لاله تنوع رنگی و نوعی زیادی ندارد. بیشترین استفاده از دسته های گل رز از رز بوته ای است که علت آن تنوع رنگی بالا و عطر بالای آن است که صنعت عطر سازی استفاده می شود. رز های بوته ای معمولا بستگی به نحوه هرس گیاهان به ارتفا حدودا 1.8 متری می رسد و خار های زیادی روی ساقه آنها وجود دارد لازم به ذکر است انواعی از رز هستند که ساقه های بدون خار دارند. اما برخی از رز ها بدون خار بدون بو هستند که به همین دلیل بیشتر از رز هایی که خار دارند برای هدیه و دیزایین استفاده می شود.

تفاوت گل رز و لاله

 

کلام آخر

در مقاله بالا تفاوت گل رز و لاله را مطالعه کردید و سایت گل شاخه برای شما همراهان عزیز هر کدام را به صورت جداگانه توضیح داد تا بهتر بتوانید تفاوت این دو را درک کنید. اگر که شما میخواهید باغچه یا گلخانه خود را تشکیل دهید و از میان این دو یکی را انتخاب کنید پیشنهاد می شود که حتما مقاله بالا را مطالعه کنید و با توجه به علاقه و شرایط محیطی خود از این دو گل یکی را انتخاب و کاشت کنید. هم چنین پیشنهاد میکنیم مقاله ی فرق گل سرخ با گل محمدی را نیز مطالعه نمایید تا تفاوت های رز با سایر گل ها را به طور کامل متوجه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *