لوگوی وب سایت گل شاخه

سوال دارید؟

09129546296

آدرس ما

تهران ، اندیشه

بهترین گل های زمستانی

دسته بندی پروژه ها

تهران - شهرک اندیشه

info@golshakheh.com

۰۹۱۲۹۵۴۶۲۹۶

شنبه تا چهار شنبه 8 تا 18

بهترین گل های زمستانی
452
2024-01-02
صادق علیجانی

بهترین گل های زمستانی: با سرد شدن هوا و فرا رسیدن فصل زمستان بسیاری از از گل و یاهان دچار آسیب خواهند شد و ممکن است آن زیبایی قبل خود را نداشته باشتند اما راه حل این مشکل این است که شما از بهترین گل های زمستانی استفاده کنید. ما در این مقاله از سایت گل شاخه میخواهیم بهترین گل های زمستانی را به شما عزیزان معرفی کنیم لازم است بدانید که گل های زیبای بسیاری هستند که در فصل زمستان نیز گل می دهند و دچار خزان نمی شوند یکی از آشنا ترین و زیبا ترین گل های زینتی انواع گل رز می باشد این گل ها عبارتند از: گل رز هلندی، گل رز مینیاتوری و گل رز ایرانی، اما در ادامه شما را با گل های زمیتانی دیگری نیز آشنا خواهیم کرد.

 

بهترین گل های زمستانی

قبل از این که بهترین گل های زمستانی را به شما معرفی کنیم لازم است بدایند که گل زمستانی یعنی چه و چرا به این گل ها زمستانی گفته می شود؟ درواقع اینگونه باید پاسخ دهیم که به گل هایی که از مقاومت بالایی در برابر سرما برخوردار هستند و در این فصل سر نیز دارای گل برگ های سالم و تازه ای می باشند گل های زمستانی گفته می شود. از دیگر ویژگی های این گل ها میتوانیم به این اشاره کنیم که گل های زمستانی به نور خورشید کمی نیاز دارند و در آب و هوای خشک با مقدار آب کم نیز میتوانند رشد کنند.

 

گل برفی

یکی از بهترین گل های زمستانی زیبا گل برفی می باشد که یکی از دلایل نام گذاری این گل مقاومت بالایش در برابر سرما است اما از دیگر دلایل اسم این گل به رنگ سفید آن میتوانیم اشاره کنیم. جالب است بدانید که این گل را نیز با نام گالانتوس نیز می شناسند که از این گل زیبا برای تزیین گلدان های موجود در تراس یا در گلدان های ورودی ساختمان استفاده می شود.

گل بنفشه

دومین گلی که میخواهیم به شما معرفی کنیم و یکی از بهترین گل های زمستانی محسوب می شود گل بنفشه است که دارای گل برگ ها زیبایی می باشد. های بنفشه به طور میانگین دارای طول عمر یکساله می باشند و بسیاری از اوقات با گرده افشانی تکثیر پیدا خواهند کرد.

 

 گل زمستانی برای بالکن

پیشنهاد ما: بهترین گل برای روز مادر

 

گل داودی

یکی دیگر از بهترین گل های زمستانی گل داودی است که دارای ترکیب رنگی متنوعی می باشد و یکی از بهترین انتخاب ها برای باغچه در فصل سرد می باشد. گل داودی گل بسیار حساسی در برابر نور خورشید می باشد و نور بسیار زیاد میتواند گلبرگ های آن را بسوزاند به همین دلیل به این گل زمستانی گفته می شود. شما میتوانید برا ی کاشتن این گل در باغچه یا گلدان های مد نظر خود از بذر این گل استفاده کنید.

 

گل داودی در زمستان

گل آندرومدا

این گل زیبا که جز بهترین گل های زمستانی به شمار می رود نوعی درخچه می باشد که در فصل های سرد سال و در برف به اوج شکوفایی خود خواهد رسید. هر شاخه ی این درختچه ی زیبا دارای تعداد زیادی گل مانند خوشه های انگور را دارا می باشد که زیبایی خیره کننده ای دارد شما میتوانید از این درختچه در حیاط خانه ی خود نیز استفاده کنید و لازم است بدانید که این گل به آبیاری نسبتا کمی نیاز دارد و در صورت آبدهی بسیار دچار پلاسیدگی خواهد شد.

 

گلهای دائمی باغچه

گل آرانتیس

از دیگر گل های زمستانی کمتر شناخته شده که جز بهترین گل های زمستانی محسوب می شود گل آرانتیس می باشد که گلی ظریف و زیبا است اما این گل بسیار جسور است و در برف نیز رشد خواهد کرد و به اوج شکوفایی خود خواهد رسید این گل زیبا را ممکن است بیشتر در طبیعت یا در کوه های با ارتفاع زیباد دیده باشید.

 

معرفی برخی بهترین گل های زمستانی

در این بخش میخواهیم برخی از بهترین گل های زمستانی را به صورت مختصر به شما عزیزان معرفی کنیم که هر کدام از این گل ها دارای رنگ های متفاوت و ویژگی های خاص خود می باشند برای مثال:

 • گل سیکلامن
 • گل هاماملیس
 • گل گل مغربی
 • گل کاملیا
 • گل شکوفه بهار
 • گل بیدمشک
 • گل ماهونیا
 • گل ارکیده سیمبیدیوم
 • گل پنج پر
 • گل استرپتوکارپوس
 • و…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *