لوگوی وب سایت گل شاخه

سوال دارید؟

09129546296

آدرس ما

تهران ، اندیشه

گل رز را چگونه ریشه دار کنیم؟

دسته بندی پروژه ها

تهران - شهرک اندیشه

info@golshakheh.com

۰۹۱۲۹۵۴۶۲۹۶

شنبه تا چهار شنبه 8 تا 18

گل رز را چگونه ریشه دار کنیم؟
411
2023-11-17
فاطمه ظفری

گل رز را چگونه ریشه دار کنیم؟ گل رز یکی از بهترین و زیباترین گل های زینتی می باشد که شما این گل های زیبا را میتوانید در تمامی گل فروشی ها ببینید همچنین از گل رز برای تزیین پارک ها یا بلوارها نیز استفاده می شود. به دلیل این که خریدن گل رز به صورت دائمی کار هزینه بری محسوب می شود ما میخواهیم در این بخش از مقاله سایت گل شاخه آموزش گل رز را چگونه ریشه دار کنیم؟ را به شما بدهیم تا در هزینه های شما صرفه جویی شود و بتوانید خیلی راحت این گل را تکثیر دهید.

 

گل رز را چگونه ریشه دار کنیم؟

ممکن است شما یک گل رز زیبا را هدیه گرفته باشید و بخواهید این گل زیبا را برای مدت طولانی یا شاید همیشه زنده نگه دارید برای این کار باید بدانید که گل رز را چگونه ریشه دار کنیم، مواد لازمی که برای این ترفند باغبانی لازم است عبارتنداز: سیب زمینی، چاقو، ساقه ی گل رز مد نظرتان و گلدانی که میخواهید گل رز در آن رشد کند.

برای انجام دادن این ترفند ابتدا باید مرحله های گفته شده را به ترتیب و پشت سر هم انجام دهید تا به نتیجه ی دلخواه خودتان برسید. ابتدا یک سیب زمینی متوسط را انتخاب کرده و یک حفره یا سوراخ با چاقو درون آن ایجاد کنید. و سپس ساقه ی گل رز انتخاب شده ی خود را درون حفره ی سیب زمینی قرار دهید. در این مرحله ابتدا باید مقداری خاک درون گلدان خود بریزید و سپس سیب زمینی که ساقه ی گل رز درون آن قرار دارد را بر روی خاک قرار دهید و سپس مقدار دیگری خاک بر روی آن بریزید تا جایی که تمام گلدان با خاک پر شده باشد.

در این مرحله شما باید به مدت هفت روز از گل خود به خوبی مراقبت کنید و به آن آب بدهید و در یک مکان که نور خورشید با شدت ملایم به گل برسید قرار دهید بعد از گذشت هفت روز مشاهده خواهید کرد که ساقه گل رز شما شکوفه می دهد و به یک گل رز زیبا داخل گلدان تبدیل شده است، شما به همین راحتی میتوانید دیگر گیاهان مد نظر خودتان را ریشه دار کنید و به یک گل دائمی تبدیل کنید.

گل رز را چگونه ریشه دار کنیم؟

نور مورد نیاز گل رز

بعد از این که متوجه شدیم گل رز را چگونه ریشه دار کنیم باید به مقدار نوردهی این گل نیز توجه کنیم. به طور متوسط اکثر گل رز ایرانی یا گل رز هلندی و حتی گل رز مینیاتوری به شش الی هفت ساعت نور خورشید نیاز دارد اما باید بدانید که این گل نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد مخصوصا در شهر هایی با آب و هوای گرم و خشک این نکته بیشتر باید رعایت شود همچنین نباید گل رز را در سایه یا به دور از نور خورشید نگهداری کنید زیرا این کار باعث آفت در این گل می شود.

 

می شود گل رز را در آپارتمان نگهداری کرد؟

اگر تمامی شرایط را به صورت ایده آل برای این گل فراهم کنید بله میشود گل رز را در آپارتمان نیز نگهداری کرد برای این کار شما میتوانید از نور های مصنوعی به جای نور طبیعی خورشید استفاده کنید همچنین این نکته را بگوییم که گل رز مینیاتوری محبوب ترین گل های آپارتمانی میباشند که ما در بالا روش این که گل رز را چگونه ریشه دار کنیم را به شما آموزش داده ایم و از این طریق میتوانید گل رز را در گلدان نگهداری کنید.

 

کلام آخر

ما در این بخش از مقاله ی گل رز را چگونه ریشه دار کنیم سعی کردیم بهترین روش برای ریشه دار کردن و زنده نگه داشتن گل رز را به شما آموزش دهیم همچنین نکات لازم برای این که این روش به بهترین شکل خود رقم بخورد را به شما آموزش دادیم امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید. پیشنهاد ما: آموزش کاشت گل رز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *