لوگوی وب سایت گل شاخه

سوال دارید؟

09129546296

آدرس ما

تهران ، اندیشه

گل رز چند رنگ دارد؟ انواع آنها + معنی و نماد

دسته بندی پروژه ها

تهران - شهرک اندیشه

info@golshakheh.com

۰۹۱۲۹۵۴۶۲۹۶

شنبه تا چهار شنبه 8 تا 18

گل رز چند رنگ دارد؟ انواع آنها + معنی و نماد
573
2024-03-14
صادق علیجانی

گل رز چند رنگ دارد و انواع رنگ ها ؟ یکی از زیبا ترین و کلاسیک ترین گل هایی که در دنیا وجود دارد رز است که از قدیم تا به امروز یکی از محبوبترین و خوش بو ترین گل ها در بین مردم سراسر دنیا می باشد. از این گل استفاده های مختلفی می شود مثلا برای هدیه دادن، تزیین ماشین عروس، دسته گل عروس، دیزاین های مختلف و… اما نکته ی جالبی که وجود دارد این است که گل رز فقط به رنگ قرمز و گل رز هلندی محدود نیست و دارای انواع مختلفی همچون گل رز ایرانی و گل رز مینیاتوری می باشد که دارای تنوع بسیار زیادی بوده و در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد اینگونه گل ها معمولا در نیم کره ی شمالی کره ی زمین به صورت خود رو رشد خواهند کرد به همین خاطر کشور های نیم کره ی جنوبی مجبور به کاشت و برداشت این گل می باشند که کشور های زیادی در خاورمیانه از جمله ایران این گل را پرورش می دهند. رز دارای نماد های مختلفی است به این صورت که هر رنگ از این گل نشان دهنده ی مفهوم خاصی می باشد که شما با دانستن این نماد ها می توانید در انتخاب این گل بیشتر دقت کنید.حالا در ادامه میخواهیم به شما به صورت لیست وار بگوییم که گل رز چند رنگ دارد و سپس نماد هر یک را توضیح دهیم.

  1. قرمز
  2. زرد
  3. آبی
  4. سفید
  5. مشکی
  6. نارنجی

 

نماد و معنی گل رز قرمز

در پاسخ به سوال گل رز چند رنگ دارد ، اولین آن قرمز است.رز قرمز یکی از رنگ های محبوب می باشد که معنای مختلف و مرسومی دارد که معروف ترین آن عشق و علاقه می باشد. این گل بیشتر برای نشان دادن اشتیاق و علاقه می باشد که به زبان عامیانه به گل رز قرمز گل “عاشقت هستم” نیز می گویند. از این رنگ گل برای روز عشق یا ولنتاین بیشتر استفاده می شود که نشان دهنده ی وفادارای و عشق و محبت است همچنین شما میتوانید علاقه ی خود را با هدیه دادن این گل به دیگران ابراز کنید یا اگر می خواهید برای کسی آروزی خوشبختی کنید این گل را به او هدیه دهید. در پشت گلبرگ های زیبای این گل عشقی و علاقه پنهان شده است و این ویژگی باعث شده است که رز قرمز یکی از رمانتیک ترین نوع گل ها باشد.

نماد گل رز قرمز

 

نماد گل رز زرد

یکی دیگر از رنگ های گل رز ، رنگ زرد می باشد.درباره ی رنگ زرد نظرات مختلفی وجود دارد به این صورت که در قدیم ها یعنی در زمان ویکتوریا گل رز زرد به معنی حسادت بود به همین خاطر به ندرت از این گل استفاده می شد اما امروزه این گل به معنی دوستی و نشاط می باشد و رنگ زرد از رنگ های پر نشاط می باشد که از رنگ خورد می باشد پس نتیجه می گیریم که یکی از بهترین هدیه هایی که میتوانیم به دوستان یا عزیزانمان بدهیم رز زرد می باشد. این گل تاثیر گذاری بسیار زیادی دارد و هدیه ای مناسب برای افرادی که برای آن ها احترام زیادی قائل هستیم می باشد.

معنی رز زرد

 

نماد گل رز آبی

گل رز چند رنگ دارد ؟ یکی دیگر از آنها آبی است.یکی از خاص ترین و ویژه ترین رنگ های رز آبی می باشد که طرفداران زیادی دارد زیبایی این رنگ باعث شده است که افراد زیادی به سمت این گل بروند اما قبل از انتخاب این گل بهتر است نماد یا معنی آن را بدانید. رنگ آبی به معنی معما و خاص بودن می باشد. اگر شما میخواهید به فردی بفهمانید که او خیلی خاص و فوق العاده می باشد حتما به او گل رز آبی بدهید با این کار به او ثابت می کنید که فردی دست نیافتنی و ویژه برای شما می باشد جالب است بدانید که رز آبی در بین نوجوان ها از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

معنی رز آبی

 

نماد و معنی گل رز سفید

یکی از زیباترین رنگ های گل رز سفید می باشد که زیبایی چشم نوازی دارد این گل به معنی معصومیت و خلوص می باشد که نشان می دهد افرادی که این گل را به شما هدیه می دهند عاشقانی دل پاک و ابدی می باشند. از دیگر نکات جالب رز سفید می توانیم به این اشاره کنیم که به گل عروس نیز معروف می باشد و اکثرا در دسته گل های عروس از این رنگ رز استفاده می شود که خیلی زیبا و کلاسیک نیز می باشد. از این گل معمولا برای شروع کردن کار جدید یا اثبات عشق جاویدانه بین افراد نیز استفاده می شود.

معنی گل رز سفید

 

نماد و معنی گل رز سیاه

یکی دیگر از انواع رنگ های گل رز ، رنگ مشکی می باشد که معمولا از رنگ سیاه به عنوان عزاداری یا ناراحتی استفاده می شود اما باید بدانید در باره ی گل رز مشکی اینگونه نیست بلکه نشانه های دیگری دارد که به آن ها اشاره خواهیم کرد. رز سیاه معانی مثبتی هم دارد که شجاعت و قدرت مهم ترین آن می باشد معمولا این گونه گل را به افرادی هدیه می دهند که تغییری در زندگیش شکل گرفته است یا می خواهد شروع دوباره و جدیدی داشته باشد. جالب است بدانید که گلفروشان این گل را به عنوان گلی باکلاس و شیک می دانند که مشتری های خاص خودش را دارد.

نماد رز سیاه

 

نماد گل رز نارنجی

گل رز چند رنگ دارد؟ حالا به سراغ نارنجی رفته ایم.اگر میخواهید به کسی احساس شگفتی و انرژی بدهید به او حتما گل رز نارنجی هدیه بدهید زیرا این گل نماد انرژی و شادی و افتخار است و احساس فوق العاده ای را در بین افراد ایجاد می کند. رنگ نارنجی چون رنگی سر زنده و نشاط آور است باعث بالا رفتن هیجان در افراد می شود. اگر شما از دسته افرادی هستید که احساس بی حالی یا بی انگیزه بودن دارد پیشنهاد می کنیم حتما از گل به رنگ نارنجی در خانه یا محل کارتان استفاده کنید تا تاثیر آن را ببینید.

نماد گل رز نارنجی

 

نماد گل رز صورتی

تا اینجای مقاله ی گل رز چند رنگ دارد؟ با نماد رنگ های مختلفی آشنا شدید حال میخواهیم رنگ دیگر و پر طرفدار و محبوب مخصوصا در بین خانم ها را به شما معرفی کنیم. رنگ صورتی علاوه بر حس آرامشی که دارد نشانه ی ظرافت و زنانی نیز می باشد که یک هدیه ی بسیار مناسب برای خانم ها می باشد. همچنین گل های صورتی میتواند عمق عشق و قدردانی را به تصویر بکشد شما میتوانید از این گل برای زمان هایی که میخواهید از کسی سپاسگزاری کنید بسیار مناسب می باشد.

گل رز صورتی

 

نماد گل رز بنفش

از دیگی رنگ های پر طرفدار و زیبا بنفش می باشد. نماد گل رز بنفش میتواند حس جادو شدن یا شکوه و عظمت یا سر و راز را به طرفی که گل را هدیه می گیرد القا کند. اگر شما به عشق در یک نگاه اعتقاد دارید این گل بهترین انتخاب برای شما می باشد زیرا این حس را به صورتی منتقل می کند. یا زمانی که با یک نگاه عاشقق می شوید حتما گل رز بنفش به او هدیه دهید تا نشان دهید که با یک نگاه قلب شما جاده شده است.

گل رز بنفش

 

دیگر رنگ های گل رز

  • سبز
  • هفت رنگ
  • هلویی
  • کرم

 

کلام آخر

در این نوشته سعی کردیم که به زبانی ساده توضیح دهیم که گل رز چند رنگ دارد؟ که قبل از هدیه دادن و انتخاب رنگ گل هایتان اطلاعات کافی داشته باشید. پیشنهاد می کنیم که اگر می خواهید به عشقتان ابزار علاقه کنید از گل رز قرمز و اگر میخواهید به فردی احساس خاص بودن بدهید از گل به رنگ آبی استفاده کنید همچنین اگر میخواهید احساس اعتماد به نفس و شجاعت را به کسی انتقال دهید از رز مشکی استفاده کنید و برای نشان دادن احساس خوشحالی خودتان نیز میتوانید از رز زرد استفاده کنید. امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کافی به دست آورده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *