لوگوی وب سایت گل شاخه

سوال دارید؟

09129546296

آدرس ما

تهران ، اندیشه

تجارت گل و گیاه

دسته بندی پروژه ها

تهران - شهرک اندیشه

info@golshakheh.com

۰۹۱۲۹۵۴۶۲۹۶

شنبه تا چهار شنبه 8 تا 18

تجارت گل و گیاه
570
2023-11-04
صادق علیجانی

تجارت گل و گیاه در ایران و دنیا چگونه است ؟ ما در این بخش قصد داریم تا در مورد تجارت و صادرات گل رز و دیگر گیاهان زینتی برای شما بگوییم.اولین و شاید مهم ترین سوال کاربران این است که آیا تجارت گل و گیاه در ایران و دنیا و صادرات انواع گل ها شغل پر سود و روبه رشدی محسوب می شود؟ پاسخ بله است چرا که این تجارت در تمام دنیا رو به رشد و کاملا فعال بوده و افراد بسیار زیادی در این صنعت فعالیت دارند که در ادامه بیشتر در مورد آنها توضیح خواهیم داد.

 

توضیحی کوتاه پیرامون تجارت گل و گیاه

همانطور که در بالا اشاره شد صادرات ، واردات و به طور کلی تجارت گل و گیاه در ایران رونق بسیار زیادی پیدا کرده است چرا که ایران به دلیل شرایط آب و هوای مساعدش و 4 فصل بودنش میتواند بسیاری از گل ها همچون رز ، لاله ، گلایول ، زنبق و میخک را در خود پرورش داده و به کشورهای همسایه صادر کند که در مقاله ی صادرات گل رز اسامی تمامی کشورهای مناسب برای صادرات و تجارت را گفته ایم.

تجارت گل های زینتی آنقدری در تمام دنیا رونق پیدا کرده است که سالانه بالای 200 میلیارد یورو تخمین صادرات این صنعت زده شده است که این امر باعث شده است تا در ایران هم بیش از 10 هزار تولید کننده ی گل و گیاهان زینتی فعالیت کنند که البته نکته ی قابل توجه اینجاست که با توجه به حجم مورد نیاز دنیا و صادرات گل ها مخصوصا رز این تعداد تولید کننده در ایران حتی کم هم نیز می باشند چرا که سهم ایران از بازار صادرات گل در دنیا کمتر از 3 دهم درصد می باشد که در صورت علاقه در این صنعت بهترین فرصت برای کسب درآمد خواهد بود.

 

بهترین استان ها برای کشت گل و گیاه کدام ها هستند؟

برای تجارت گل و گیاه در گام اول شما بایستی تولید کننده ی خوبی باشید چرا که اول جنس و کیفیت کار شما مهم است و انتخاب بهترین محل برای کشت آنها تاثیر مستقیم در کیفیتش دارد که بهترین استان ها برای کشت انواع گل های زینتی و آپارتمانی مربوط به استان البرز ، اصفهان، مرکزی ، مازندران و تهران می باشد که بهترین محل برای انتخاب و کشت گل خانه ای گل ها می باشد.

 

بهترین گل ها برای کشت در ایران و تجارت با آنها کدام است؟

همانطور که اشاره شد ایران به دلیل 4 فصل بودنش به شدت مناسب پرورش و تجارت گل و گیاه می باشد که بیشترین سهم این گل ها مربوط به موارد زیر می باشد:

 1. گلایل
 2. رز
 3. مریم
 4. میخک
 5. داوودی
 6. و گیاهان آپارتمانی پوتوس
 7. فیکوس
 8. بنجامین
 9. گل سینرر
 10. آگلونما
 11. و گیاهان گلدانی داوودی
 12. کالانکوئه
 13. آنتوریوم
 14. ژربرا

 

گل رز ایرانی یکی از بهترین گزینه ها برای تجارت

برای تجارت گل ها پیشنهاد ما گل های شاخه بریده است چرا که حدود 70 درصد این بازار را برای خود کرده است و بالاترین طرفدار را دارد.گل های شاخه بریده که دارای انواع مختلفی می باشند و اسامی آنها را در مقاله ای جداگانه با عنوان اسامی گل های شاخه بریده به ترتیب حروف الفبا گفته ایم ، بهترین انتخاب برای شما بوده و از میان آنها گل رز ایرانی در اولویت بالاتری دارد.

گل رز ایرانی که با گل رز هلندی تفاوت های ظاهری و قیمتی دارد در استان های گرگان ، کرمانشاه ، اصفهان ، خراسان ، تهران ،اراک ، قزوین ، همدان ، دامغان و مخصوصا کرج بهترین مناطق کشت آن هستند بهترین گزینه برای صادرات به کشورهای روسیه ، عراق ، ترکیه ، ترکمتسان ، ویتنام ، ارمنستان ، پاکستان و ایتالیا می باشند.

 

چگونه وارد تجارت گل و گیاه شویم؟

برای تجارت گل و گیاه به طور کلی شما بایستی مراحل زیر را انجام دهید.

1-انتخاب گل مناسب برای کشت که در بالا بهترین گل های صادراتی و پر تقاضا را نام برده ایم.

2-انتخاب بهترین مکان و محل برای کشت گل و گیاه

3-روش های کشت و تمامی نکات مربوط به آن

4-فروش آنها از طریق شرکت در نمایشگاه های بین المللی در تهران که بسیاری از کشورها برای دیدن نمایشگاه ها به ایران آمده و میتوانید به خوبی بازاریابی کنید.

5-فروش از طریق بازارهای داخلی

6-صادرات گل ها از طریق شرکت های واسط و یا مستقیما به کشورهای مورد نیاز که در بالا اشاره شد.

 

کلام آخر

ما در این بخش به شما گفتیم که تجارت گل و گیاه در ایران به شدت مورد نیاز کشور است و شما میتوانید با انتخاب بهترین گل و بهترین کشور برای صادرات و حتی بازار داخلی درآمد خوبی را برای خود داشته باشید. شما میتوانید جهت مشاوره و خرید انواع گل های شاخه بریده با شماره ی 09129546296 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *